Fondacija 1% – Nagrade mladim talentima za ostvarene rezultate na međunarodnim takmičenjima u 2021. godini

Nagradjivanje-2021.-Gala-1024x724

Fondacija 1% na kraju 2021. godine pružila je nagrade mladim talentima koji su tokom godine osvajali medalje na međunarodnim takmičenjima u oblasti prirodnih i društvenih nauka.

U okviru ovog projekta, uz pomoć naših partnera, nagradili smo ukupno 54 srednjoškolaca, koji su na međunarodnim naučno-istraživačkim takmičenjima i naučnim olimpijadama osvojili čak 99 medalja! Donacija Fondacije u iznosu od po 10.000 rsd za svakog od mladih naučnika ima za cilj podršku i podsticaj njihovom daljem razvoju i edukaciji.

racing-flag Cilj ovog projekta je da osnaži i podrži mlade talentovane ljude koji su se istakli svojim radom, zalaganjem i rezultatima, kao i da im pokaže da su njihovi uspesi i trud prepoznati.

check (1) Realizacijom ovog projekta, Fondacija 1% pokazuje da je tu kao podrška za mlade talente Srbije i da prepoznaje i vrednuje njihov rad, uspehe, rezultate i ciljeve.

handshake (1) Ovakav vid podrške je jako važan u stimulisanju nastavka rada i razvijanja mladih talenta kako bi ostvarili što veće i bolje uspehe u budućnosti i kako bi ostali u Srbiji. Važno je da im se pruži pomoć u njihovom edukovanju i stavi do znanja da nisu sami na svom putu – a Fondacija 1% upravo to i radi.

Kroz ovakve projekte ulivamo nadu mladim talentovanim ljudima da veruju u svoje talente, neguju ih i razvijaju i da podrška za njih postoji. Budite i vi deo te podrške svojom DONACIJOM za mlade talente Srbije!

Podršci za najuspešnije mlade naučnike pridružila se i Fondacija „Registar nacionalnog  internet domena Srbije“ (RNIDS) koja je za sve dobitnike obezbedila i dodatne donacije od 5.000 rsd kao nagrade za postignute rezultate, a takođe je inicirala, kao dodatni vid podrške, i Edukativnu konferenciju za mlade talente, koja je održana nakon svečanosti dodele nagrada.

Kao podrška mladim talentima uključila se i Izdavačka kuća Plato  kroz donaciju knjiga za najuspešnije mlade talente.

Pogledajte Spisak dobitnika nagrada i njihove rezultate (takmčenja na kojima su učestvovali i medalje koje su osvojili).

Zahvaljujemo se partnerima projekta, koji su svojim donacijama dali ključan doprinos realizaciji ovog projekta:

Upoznajmo nagrađene mlade talente i njihove uspehe:

Andrej Popovic

Andrej Popović

Gimnazija “Dušan Vasiljev”, Kikinda

Oblast: Fizika, 1 medalja

Takmičenja:

“World Innovative Science Fair” 2021 – srebrna medalja

rad: “Savremena rešenja fuzije sa osrvtom na same početke”


Anisia Savic

Anisia Savić

XIII beogradska gimnazija

Oblast: Life science, 1 medalja

Takmičenja:

 “International Conference of Young Scientists 2021 – bronzana medalja

(rad: Uticaj antagoniste aril hidrokarbonatnog receptora na makrofage in vitro)”


Bogdan Cairovic

Bogdan Čairović

V београдска гиманзија

Oblast: Istorija, 1 medalja 

Takmičenja:

“International Conference of Young Social Scientists 2021 – zlatna medalja

(rad: Put Miroslavljevog jevanđelja kroz srpsku istoriju)”


Darija Milic

Darija Milić

“Гимназија “”Патријарх Павле”

Fakultet za fizičku hemiju, Univerzitet u Beogradu, I godina studija

Oblast: Life science, 1 medalja

Takmičenja:

“World Innovative Science Fair 2021 – zlatna medalja

(rad: Investigation of redox activity of secondary metabolites of sponge Dysidea avara for potential therapy of neurodegenerative diseases)


Denis Sabotic

Denis Šabotić

V београдска гиманзија

Oblast: Geografija, 2 medalje

Takmičenja:

“Evropska juniorska geografska olimpijada – srebrna medalja

International Conference of Young Social Scientists – srebrna medalja

(rad: Komparativna analiza požara u Sibiru i Amazoniji)”


Dusan Jovic

Dušan Jović

Srednja škola Grocka

Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu, I godina akademskih studija

Oblast: Istorija, 1 medalja

Takmičenja:

“International Conference of Young Social Scientists – zlatna medalja

(rad: The Constitution of 1931 – The end or strengthening of a power?)”


Filip Djordjevic

Filip Đorđević

Gimnazija “Bora Stankovic”, Vranje

Oblast: Geografija, 1 medalja

Takmičenja:Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


Iva Minic

Iva Minić

XIV  београдска гиманзија,

Oblast: Life science i Biologija, 2 medalje

Takmičenja:

“International Conference of Young Scientists – srebrna medalja
Buca International Music Science Energy Engineering Fair – zlatna medalja”


Iva Pavlovic

Iva Pavlović

Ужичка гимназија

Oblast: Fizika, 1 medalja

Takmičenja:

“Buca International Science Energy Engineering Fair – bronzana medalja

(rad: Fizički model neurona i primena transkranijalne magnetne stimulacije)”


Jana Dragovic

Jana Dragović

Gimnazija u Kuršumliji

Elektrotehnički fakultet, Elektrotehnika i računarstvo, I godina studija

Oblast: Computer science, 1 medalja

Takmičenja:

“International Conference of Young Scientists – bronzana medalja

(rad: AI-sistem za prepoznavanje otpada koji nije za reciklažu)”


Kristóf Német

Kristóf Német

Gimnazija “Svetozar Marković”, Subotica

Oblast: Geografija, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


Ksenija Brajkovic

Ksenija Brajković

Osnovna škola “Miloš Crnjanski”

Oblast: Geografija, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja


Lazar Tanaskovic

Lazar Tanasković

Gimnazija “Takovski Ustanak”, Gornji Milanovac

Oblast: Geografija, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska geografska olimpijada – srebrna medalja


Luka Babić

III beogradska gimnazija

Oblast: Geografija, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska geografska olimpijada – srebrna medalja


Mara Raickovic

Mara Raičković

VIII beogradska gimnazija

Oblast: Životna sredina, Psihologija, Istorija, Hemija, Umetnost i nauka “Multidisciplinarne oblasti”, 8 medalja

Takmičenja:

International Conference of Young Scientists (oblast: Environmental Science)  – bronzana medalja 

World’s Invention Competiton and Exhibiton (oblast: Environmental Science)  – bronzana medalja 

International Conference of Young Social Scientists (oblast: Psychology) – Specijalna nagrada i sertifikat za najbolju poster prezentaciju

International Avicenna Youth Science Fair (oblast: Social Science/History) – zlatna medalja

Global competition of life sciences (Multidisciplinarna oblast) – zlatna medalja

Buca International Music Science Energy Engineering  Fair (oblast: Chemistry) – zlatna medalja

International Festival of Engineering Science and Technology (oblast: Environmental Science) – srebrna medalja

International Science and Invention Fair (Multidisciplinarna oblast) – srebrna medalja
Imagination in Science by Art in different Cultures (ISAC) Olympiad (oblast: Art and Science) – srebrna medalja


Mihailo Tomic

Mihailo Tomić

Gimnazija “Takovski Ustanak”,  Gornji Milanovac

Arhitektonski fakultet u Beogradu, integrisane akademske studije, I godina

Oblast: Geografija, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska geografska olimpijada – srebrna medalja


Mihajlo Stojkovic

Mihajlo Stojković

III beogradska gimnazija

Oblast: Social Sciences (Sociologija), 3 medalje

Takmičenja:

International Conference of Young Social Scientists – zlatna medalja

International Avicenna Youth Science Fair – zlatna medalja

International Festival of Engineering Science and Technology – zlatna medalja

(rad: Gambling-like activities among scholars in Belgrade, Serbia)

(rad: The impact of Media and Regulations on gambling among scholars in Belgrade, Serbia)


Milan Mircic

Milan Mirčić

Gimnazija Mladenovac

Oblast: Computer science, 1 medalja

Takmičenja:

International Conference of Young Scientists – bronzana medalja

(rad: Softver veštačke inteligencije za prepoznavanje gitarskih akorda)


Nadja Vesic

Nađa Vesić

Obrazovni sistem “Ruđer Bošković”, 8. razred

Oblast: Geografija i Fizika, 2 medalje

Takmičenja:

Evropska geografska olimpijada – zlatna medalja

World Innovative Science Fair – srebrna medalja

(rad: Uticaj kinematičke viskoznosti na smanjenje koeficijenta trenja)


Rajko Lapcevic

Rajko Lapčević

VIII beogradska gimnazija

Oblast: Computer science, 1 medalja

Takmičenja: 

Buca International Science Energy Engineering Fair – bronzana medalja

(rad: Program za rešavanje zadataka iz oblasti logičke operacije)


Andrija Zivadinovic

Andrija Živadinović

Gimnazija “Svetozar Marković”, Niš

Oblast: Matematika, 2 medalje

Takmičenja:

Međunarodna Žautikovska olimpijada – zlatna medalja
Innopolis Open Olympiad in Mathematics – zlatna medalja i apsolutni pobednik takmičenja u svojoj kategoriji


Jovan Arizanovic

Jovan Arizanović

Gimnazija “Svetozar Marković”, Niš

Matematički fakultet, Univerzitet u Beogradu, Teorijska matematika, I godina

Oblast: Matematika i Astronomija, 2 medalje

Takmičenja:

Međunarodna Žautikovska olimpijada – zlatna medalja
Five Countries Miniolympiad 2021 – bronzana medalja


Aleksa Djordjevic

Aleksa Đorđević

Gimnazija “Svetozar Marković”, Niš

Oblast: Matematika, 1 medalja

Takmičenja:
Međunarodna  Žautikovska olimpijada – bronzana medalja


Marko Milenkovic

Marko Milenković

Gimnazija “Svetozar Marković”, Niš

Prirodno-matematički fakultet u Nišu, Računarske nauke, I godina

Oblast: Informatika i Matematika, 2 medalje

Takmičenja:

Međunarodna Žautikovska olimpijada – bronzana medalja
Innopolis Open Olympiad in Mathematics – zlatna medalja i apsolutni pobednik takmičenja u svojoj kategoriji


Jovan Markovic

Jovan Marković

Gimnazija Kruševac, IV razred

Amherst College: I godina, 3 programa: matematika, fizika, hemija

Elektrotehnički fakultet Beograd: I godina modula Elektronika i računarstvo

Oblast: Fizika, Hemija, Astronomija i astrofizika, 4 medalje

Takmičenja:

Evropska olimpijada iz fizike – bronzana medalja

Međunarodna olimpijada iz fizike (IPhO) – bronzana medalja

Međunarodna olimpijada iz hemije (IChO) – srebrna medalja
Međunarodna olimpijada iz astronomije i astrofizike (IOAA) – bronzana medalja


Vasilije Pantelic

Vasilije Pantelić

XIV beogradska gimnazija

Yale University, I godina

Oblast: Hemija, 1 medalja

Takmičenja:
Međunarodna Mendelјejevska hemijska olimpijada – srebrna medalja


Ognjen Aleksic

Ognjen Aleksić

IX beogradska gimnazija

Elektrotehnički fakultet, Univerzitet u Beogradu, Elektrotehnika i računarstvo, I godina 

Oblast: Hemija, 1 medalja

Takmičenja:
Međunarodna Mendelјejevska hemijska olimpijada – bronzana medalja


Uros Kostadinovic

Uroš Kostadinović

Matematička gimnazija

Oblast: Informatika i Matematika, 3 medalje

Takmičenja:

Evropska juniorska informatička olimpijada – bronzana medalja

Međunarodni informatički turnir u Šumenu – bronzana medalja
Balkanska juniorska matematička olimpijada – bronzana medalja


Vukasin Babic

Vukašin Babić

Matematička gimnazija

Oblast: Informatika i Matematika, 4 medalje

Takmičenja:

Evropska juniorska informatička olimpijada – bronzana medalja

Balkanska juniorska informatička olimpijada – bronzana medalja

Međunarodni informatički turnir u Šumenu – bronzana medalja
Balkanska juniorska matematička olimpijada – bronzana medalja


Djordje Milic

Đorđe Milić

Matematička gimnazija

Elektrotehnički fakultet, Elektrotehnika i računarstvo, I godina

Matematički fakultet, smer Astrofizika, I godina

Oblast: Astronomija i astrofizika, 3 medalje

Takmičenja:

International Astronomy and Astrophysics Competition – zlatna medalja

Međunarodna olimpijada iz astronomije i astrofizike (IOAA) – bronzana medalja
Regionalnoj olimpijada iz astronomije u Mađarskoj – srebrna medalja


Nevena Stojkovic

Nevena Stojković

Matematička gimnazija

Oblast: Matematika i Hemija, 3 medalje

Takmičenja:

Evropska ženska matematička olimpijada – bronzana medalja

Kavkaska matematička olimpijada – bronzana medalja
Međunarodna hemijska olimpijada (IChO) – bronzana medalja


Lazar Savic

Lazar Savić

Matematička gimnazija

Matematički fakultet, Informatika, I godina

Oblast: Hemija, 2 medalje

Takmičenja:

Međunarodna hemijska olimpijada (IChO) – bronzana medalja
Međunarodna Mendelјejevska hemijska olimpijada – srebrna medalja


Dimitrije Gligorovski

Dimitrije Gligorovski

Matematička gimnazija

Oblast: Hemija, 2 medalje

Takmičenja: 

Međunarodna hemijska olimpijada (IChO) – bronzana medalja
Međunarodna Mendelјejevska hemijska olimpijada – srebrna medalja


Petar Samardzic

Petar Samardžić

Matematička gimnazija

Matematički fakultet, Primenjena matematika, I godina

Oblast: Fizika, 5 medalja

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz fizike – bronzana medalja

Evropska olimpijada iz fizike – srebrna medalja

Nordijsko-Baltička olimpijada iz fizike – zlatna medalja

Rumunski master iz fizike – bronzana medalja
Međunarodna Žautikovska olimpijada  – bronzana medalja


Dobrica Jovanovic

Dobrica Jovanović

Matematička gimnazija

Massachusetts Institute of Technology (USA), Matematika, I godina

Oblast: Matematika i Fizika, 2 medalje

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz matematike (IMO) – zlatna medalja
Rumunski master iz fizike – srebrna medalja


Mateja Vukelic

Mateja Vukelić

Matematička gimnazija

Oblast: Matematika i Informatika, 5 medalja

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz matematike (IMO) – srebrna medalja

Međunarodna olimpijada iz informatike – srebrna medalja

Međunarodna Žautikovska olimpijada – zlatna medalja

Balkanska olimpijada iz matematike – srebrna medalja
Balkanska olimpijada iz informatike – srebrna medalja


Veljko Radic

Velјko Radić

Matematička gimnazija

Matematički fakultet, Univerzitet u Beogradu, Teorijska matematika, I godina

Oblast: Matematika, 2 medalje

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz matematike – srebrna medalja
Balkanska matematička olimpijada – zlatna medalja


Milos Milicev

Miloš Milićev

Matematička gimnazija

Matematički fakultet, Univerzitet u Beogradu, smer Teorijska matematika i primene, I godina

Oblast: Matematika, 2 medalje

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz matematike – bronzana medalja
Međunarodna Žautikovska olimpijada – zlatna medalja


Jovan Bengin

Jovan Bengin

Matematička gimnazija

Oblast: Informatika, 4 medalje

Takmičenja:

Međunarodna olimpijada iz informatike – bronzana medalja

Međunarodna Žautikovska olimpijada – srebrna medalja

Balkanska olimpijada iz informatike – zlatna medalja
Međunarodni informatički turnir u Šumenu – srebrna medalja


Anja Milosevic

Anja Milošević

Matematička gimnazija

Oblast: Informatika, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska informatička olimpijada za devojke – srebrna medalja


Jovana Lazic

Jovana Lazić

Matematička gimnazija

Oblast: Informatika, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska informatička olimpijada za devojke – bronzana medalja


Anja Dozic

Anja Dožić

Matematička gimnazija

Oblast: Informatika, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska informatička olimpijada za devojke – bronzana medalja


Milica Vugdelic

Milica Vugdelić

Matematička gimnazija

Oblast: Matematika, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska matematička olimpijada za devojke – zlatna medalja


Sara Dragutinovic

Sara Dragutinović

Matematička gimnazija

Oxford University, Mathematics and Computer Science, 1st year

Oblast: Matematika, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska matematička olimpijada za devojke – bronzana medalja


Milja Jovanovic

Milјa Jovanović

Matematička gimnazija

Oblast: Matematika, 1 medalja

Takmičenja:
Evropska matematička olimpijada za devojke – bronzana medalja


Anja Susnjar

Anja Šušnjar

Matematička gimnazija, Beograd

Oblast: Fizika, 1 medalja

Takmičenja:
Balkanska olimpijada iz fizike – srebrna medalja


Vuk Hip

Vuk Hip

Matematička gimnazija

Oblast: Fizika, 3 medalje

Takmičenja:

Balkanska olimpijada iz fizike – srebrna medalja

Olimpijada metropola (fizika) – srebrna medalja 
Physics Cup – srebrna medalja


Dusica Djordjevic

Dušica Đorđević

Matematička gimnazija

Oblast: Fizika, 1 medalja

Takmičenja:
Balkanska olimpijada iz fizike – bronzana medalja


Milan Gelic

Milan Gelić

Matematička gimnazija

Oblast: Matematika, 2 medalje

Takmičenja:

Balkanska matematička olimpijada – srebrna medalja
Olimpijada metropola (matematika) – bronzana medalja


Filip Bojkovic

Filip Bojković

Matematička gimnazija

Oblast: Informatika, 1 medalja

Takmičenja:
Balkanska olimpijada iz informatike – bronzana medalja


Ana Mitic

Ana Mitić

Gimnazija “Svetozar Marković”, Niš

Oblast: Matematika, 1 medalja

Takmičenja:
Međunarodno matematičko takmičenje Integral kup – srebrna medalja


Nikola Dugandzija

Nikola Dugandžija

Matematička gimnazija

Oblast: Science and Mathematics, 1 medalja

Takmičenja:

World Innovative Science Project Olympiad – bronzana medalja

(rad: Platonic solids)


Marija Jovanovic

Marija Jovanović

I beogradska gimnazija

Oblast: Environmental science, 1 medalja

Takmičenja:

World Innovative Science Project Olympiad – zlatna medalja

(rad: Enzymatic Decolorization of Anthraquinone Dye Using Peroxidase Enzyme)


Nada Matejic

Nada Matejić

V beogradska gimnazija

Oblast: Environmental science, 1 medalja

Takmičenja:

World Innovative Science Project Olympiad – srebrna medalja

International Conference of Young Scientists – specijalna nagrada

(rad: Uticaj alge Cladophora glomerata na prečišćavanje dunavske vode)