• fondacija@1posto.rs
  • +381 64 08 01 499

Nagrade mladim talentima za ostvarene rezultate na međunarodnim takmičenjima u 2020. godini

РСД 480,000.00 Potrebna donacija
nagrade mladim talentima

Fondacija 1% na kraju 2020. godine pružila je podršku najuspešnijim mladim talentima koji su tokom godine osvajali medalje na međunarodnim takmičenjima u oblasti prirodnih i društvenih nauka.

U okviru ovog projekta, uz pomoć naših partnera, nagradili smo ukupno 48 srednjoškolaca, koji su na međunarodnim naučno-istraživačkim takmičenjima i naučnim olimpijadama osvojili čak 78 medalja! Donacija Fondacije u iznosu od po 10.000 rsd za svakog od mladih naučnika ima za cilj podršku i podsticaj njihovom daljem razvoju i edukaciji.

Cilj ovog projekta je da osnaži i podrži mlade talentovane ljude koji su se istakli svojim radom, zalaganjem i rezultatima, kao i da im pokaže da su njihovi uspesi i trud prepoznati.

Realizacijom ovog projekta, Fondacija 1% pokazuje da je tu kao podrška za mlade talente Srbije i da prepoznaje i vrednuje njihov rad, uspehe, rezultate i ciljeve.

Ovakav vid podrške je jako važan u stimulisanju nastavka rada i razvijanja mladih talenta kako bi ostvarili što veće i bolje uspehe u budućnosti i kako bi ostali u Srbiji. Važno je da im se pruži pomoć u njihovom edukovanju i stavi do znanja da nisu sami na svom putu – a Fondacija 1% upravo to i radi.

Kroz ovakve projekte ulivamo nadu mladim talentovanim ljudima da veruju u svoje talente, neguju ih i razvijaju i da podrška za njih postoji. Budite i vi deo te podrške svojom DONACIJOM za mlade talente Srbije!

Pogledajte Spisak dobitnika nagrada i njihove rezultate (takmčenja na kojima su učestvovali i medalje koje su osvojili).

Zahvaljujemo se partnerima projekta, koji su svojim donacijama dali ključan doprinos realizaciji ovog projekta:

Upoznajmo nagrađene mlade talente i njihove uspehe

Jelena Ivancic

Jelena Ivančić

Matematička gimnazija, Beograd

University of Cambridge, Pure mathematics, I godina

Oblast: 

Matematika, 2 medalje

Takmičenja: 

Evropska ženska matematička olimpijada – zlatna medalja

Rumunski matematički master (Romanian Master of Mathematics) – zlatna medalja

Dušan Beguš

Matematička gimnazija, Beograd, III razred

Oblast: 

Fizika, 3 medalje

Takmičenja: 

Balkanska olimpijada iz fizike – zlatna medalja (Proglašen kao Apsolutni pobednik takmičenja)

Evropska olimpijada iz fizike – bronzana medalja

Internacionalna (distribuisana) olimpijada iz fizike – srebrna medalja

Dusan Begus
Vukasin Mihajlovic

Vukašin Mihajlović

Matematička gimnazija, Beograd

Matematički fakultet, smer Teorijska matematika i primena, I godina

Oblast: 

Matematika, 3 medalje

Takmičenja: 

Međunarodna matematička olimpijada – srebrna medalja

Rumunski matematički master (Romanian Master of Mathematics) – bronzana medalja

Žautikovksa olimpijada – srebrna medalja

Miloš Milićev

Matematička gimnazija, Beograd, IV razred

Oblast: 

Matematika, 4 medalje

Takmičenja: 

Međunarodna matematička olimpijada – bronzana medalja

Rumunski matematički master (Romanian Master of Mathematics) – bronzana medalja

Žautikovksa matematička olimpijada, Kazahstan – zlatna medalja

Balkanska matematička olimpijada – srebrna medalja

Milos Milicev sa sagradom
Jovan Toromanovic

Jovan Toromanović

Matematička gimnazija, Beograd

City University of Hong Kong, smer Computer science, I godina

Oblast: 

Matematika, 3 medalje

Takmičenja: 

Međunarodna matematička olimpijada – srebrna medalja

Rumunski matematički master (Romanian Master of Mathematics) – bronzana medalja

Žautikovksa matematička olimpijada, Kazahstan – zlatna medalja

Jovan Bengin

Matematička gimnazija, Beograd, III razred

Oblast: 

Informatika, 3 medalje

Takmičenja: 

Međunarodna olimpijada iz informatike – bronzana medalja

Žautikovksa olimpijada (International Zhautykov olympiad in Computer Science,

Kazahstan) – srebrna medalja

Rumunski informatički master (Romanian Master of Informatics) – srebrna medalja

Jovan Bengin
Mateja Vukelic

Mateja Vukelić

Matematička gimnazija, Beograd, II razred

Oblast: 

Informatika i Matematika, 2 medalje

Takmičenja: 

Svetska informatička olimpijada – bronzana medalja

Balkanska matematička olimpijada – srebrna medalja

Uroš Colović

Matematička gimnazija, Beograd, IV razred

Oblast: 

Matematika, 2 medalje

Takmičenja: 

Međunarodna matematička olimpijada – bronzana medalja

Balkanska matematička olimpijada – srebrna medalja

Uros Colovic
Aleksandar Cuzovic

Aleksandar Ćuzović

Matematička gimnazija, Beograd, II razred

Oblast: 

Matematika, 1 medalja

Takmičenja: 

Juniorska balkanska matematička olimpijada – srebrna medalja

Stevan Radivojević

Matematička gimnazija, Beograd, I razred

Oblast: 

Matematika, 2 medalje

Takmičenja: 

Juniorska balkanska matematička olimpijada – srebrna medalja

Zimska matematička olimpijada u Bugarskoj – bronzana medalja

Stevan Radivojevic
Vukasin Pantelic

Vukašin Pantelić

Matematička gimnazija, Beograd, II razred

Oblast: 

Matematika, 1 medalja

Takmičenja: 

Juniorska balkanska matematička olimpijada – bronzana medalja

Filip Koldžić

Matematička gimnazija, Beograd

Tehnološko-Metalurški fakultet, Hemijsko inženjerstvo, I godina

Elektrotehnički fakultet, Softversko inženjerstvo, I godina

Oblast: 

Hemija, 2 medalje

Takmičenja: 

Međunarodna hemijska olimpijada – srebrna medalja

Međunarodna Mendeljejevska hemijska olimpijada – srebrna medalja

Filip Koldzic
Vuk Dolijanovic

Vuk Dolijanović

Matematička gimnazija, Beograd, II razred

Oblast: 

Matematika i Informatika, 2 medalje

Takmičenja: 

Juniorska balkanska matematička olimpijada – bronzana medalja

Evropska juniorska informatička olimpijada – bronzana medalja

Bogdan Rajkov

Matematička gimnazija, Beograd

Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad, smer fizika, I godina

Oblast: 

Fizika, 2 medalje

Takmičenja: 

Evropska olimpijada iz fizike – zlatna medalja

Međunarodna Žautikovska olimpijada, Kazahstan – srebrna medalja

Bogdan Rajkov
Jovan Milicev

Jovan Milićev

Matematička gimnazija, Beograd, I razred

Oblast: 

Informatika, 1 medalja

Takmičenja: 

Evropska juniorska informatička olimpijada – bronzana medalja

Đorđe Milić

Matematička gimnazija, Beograd, IV razred

Oblast: 

Astronomija i astrofizika, 2 medalje

Takmičenja: 

Međunarodna olimpijada iz astronomije i astrofizike (GecAA – Global e-Competition in Astronomy and Astropysics)  – srebrna medalja

Internacionalno takmičenje iz astronomije i astrofizike (IAAC – International Astronomy and Astrophysics Competition) – zlatna medalja

Djordje Milic
Pavle Smiljanic

Pavle Smiljanić

Matematička gimnazija, Beograd

Elektrotehnički fakultet, smer Elektrotehnika i računarstvo, I godina

Oblast: 

Astronomija i astrofizika, 1 medalja

Takmičenja: 

Međunarodna olimpijada iz astronomije i astrofizike (GecAA – Global e-Competition in Astronomy and Astropysics) – bronzana medalja

Ognjen Stefanović

Matematička gimnazija, Beograd

Trinity College, University of Cambridge, BA/Meng Engineering, I godina

Oblast: 

Astronomija i astrofizika, 1 medalja

Takmičenja: 

Međunarodna olimpijada iz astronomije i astrofizike (GecAA – Global e-Competition in Astronomy and Astropysics) – bronzana medalja

Ognjen Stefanovic
Filip Bojkovic

Filip Bojković

Matematička gimnazija, Beograd, I razred

Oblast: 

Informatika, 3 medalje

Takmičenja: 

Evropska juniorska informatička olimpijada – srebrna medalja

Internacionalni jesenji informatički turnir (International Autumn Tournament in Informatics 2020) – bronzana medalja 

Rumunski informatički master (Romanian Master of Informatics 2020) – bronzana medalja

Strahinja Nikolić

Matematička gimnazija, Beograd

Elektrotehnički fakultet, smer: Elektrotehnika i računarstvo, I godina

Oblast: 

Fizika, 1 medalja

Takmičenja: 

Evropska olimpijada iz fizike – bronzana medalja

Strahinja Nikolic
Irina Djankovic

Irina Đanković

Matematička gimnazija, Beograd

University of Cambridge, Pure and applied mathematics, I godina

Oblast: 

Matematika, 2 medalje

Takmičenja: 

Evropska ženska matematička olimpijada – zlatna medalja

Rumunski matematički master (Romanian Master of Mathematics) – bronzana medalja

Milja Jovanović

Matematička gimnazija, Beograd, III razred

Oblast: 

Matematika, 1 medalja

Takmičenja: 

Evropska ženska matematička olimpijada – srebrna medalja

Igor Engi

Matematička gimnazija, Beograd, III razred

Oblast: 

Matematika, 1 medalja

Takmičenja: 

Balkanska matematička olimpijada – zlatna medalja

Mladen Puzić

Matematička gimnazija, Beograd

Matematički fakultet, Informatički smer, I godina

Oblast: 

Informatika, 1 medalja

Takmičenja: 

Međunarodna Žautikovksa informatička olimpijada, Kazahstan – srebrna medalja

Andrea Marinković

Srednja škola Nova Varoš, III razred

Oblast: 

Ruski jezik, 1 medalja

Takmičenja: 

Međunarodna olimpijada iz ruskog jezika, istorije i kulture “ЛИК РОССИИ” – zlatna medalja

Luka Đurović

Gimnazija Patrijarh Pavle, Beograd

Geografski fakultet, smer Prostorno planiranje, I godina

Oblast: 

Geogrfija, 1 medalja

Takmičenja: 

Evropska geografska olimpijada – srebrna medalja

Žarko Ivković

Gimnazija Svetozar Marković, Niš

Prirodno matematički fakultet u Nišu, departman za hemiju, I godina

Oblast: 

Hemija, 1 medalja

Takmičenja: 

Međunarodna hemijska olimpijada (IChO) – srebrna medalja

Marko Milenković

Gimnazija Svetozar Marković, Niš, IV razred

Oblast: 

Matematika, 1 medalja

Takmičenja: 

Međunarodno takmičenje iz matematike, “Innopolis Open in Mathematics 2020”, Rusija – srebrna medalja

Jovan Arizanović

Gimnazija Svetozar Marković, Niš, IV razred

Oblast: 

Matematika, 2 medalje

Takmičenja: 

Međunarodno takmičenje iz matematike, “Innopolis Open in Mathematics 2020”, Rusija – srebrna medalja

Balkanska matematička olimpijada – bronzana medalja

Mitar Arsović

Prva kragujevačka gimnazija

Elektrotehnički fakultet, smer: Elektrotehnika i računarstvo, I godina

Oblast: 

Geografija, 1 medalja

Takmičenja: 

Evropska geografska olimpijada – zlatna medalja

Petar Mihajlović

Prva kragujevačka gimnazija, III razred

Oblast: 

Geografija, 1 medalja

Takmičenja: 

Evropska geografska olimpijada – zlatna medalja

Vasilije Pantelić

XIV beogradska gimnazija, IV razred

Yale University, studije biohemije (primljen u decembru 2020)

Oblast: 

Geografija i  Hemija, 2 medalje

Takmičenja: 

Evropska geografska olimpijada – srebrna medalja

Međunarodna hemijska olimpijada – bronzana medalja

Ilija Vitosevic sa nagradom

Ilija Vitošević

Prva kragujevačka gimnazija, IV razred

Oblast: 

Geografija, 1 medalja

Takmičenja: 

Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja

Mihajlo Đorđević

Gimnazija Bora Stanković, Niš, IV razred

Oblast: 

Geografija, 1 medalja

Takmičenja: 

Evropska geografska olimpijada – bronzana medalja

Andrea Šuković

XIV beogradska gimnazija, III razred

Oblast: 

Istorija, 1 medalja

Takmičenja: 

ICYSS – Internacionalna konferencija mladih naučnika – društvene nauke (Istorija) – zlatna medalja (Rad: The dancing plague, Strasbourg, 1518)

Nikola Miladinović

IV beogradska gimnazija, III razred

Oblast: 

Istorija, 1 medalja

Takmičenja: 

ICYSS – Internacionalna konferencija mladih naučnika – društvene nauke (Istorija) – srebrna medalja (Rad: Vincenzo Tiberio, the discoverer of eary penicillin)

Luka Vujadinović

V beogradska gimnazija, IV razred

Oblast: 

Ekonomija, 1 medalja

Takmičenja: 

ICYSS –  Internacionalna konferencija mladih naučnika – društvene nauke (Ekonomija) – bronzana medalja (Rad: Traditional marketing in the digital era for small businesses)

Mara Raičković

VIII beogradska gimnazija, II razred

Oblast: 

Biologija i Psihologija, 3 medalje

Takmičenja: 

IRCYS – Internacionalno takmičenje istraživačkih radova mladih naučnika – Indonezija – zlatna medalja (Rad: Antimikrobna aktivnost potopljenih kultura makrogljive Schizophyllum commune)

I-FEST – Internacionalni naučni sajam – takmičenje istraživačkih radova – Tunis – bronzana medalja (Rad: Antimikrobna aktivnost potopljenih kultura makrogljive Schizophyllum commune)

ICYSS –  Internacionalna konferencija mladih naučnika – društvene nauke (Psihologija) – bronzana medalja (Rad: Tip ličnosti i odgovor na stres)

Anisia Savić

XIII beogradska gimnazija, III razred

Oblast: 

Biologija, 2 medalje

Takmičenja: 

IRCYS – Internacionalno takmičenje istraživačkih radova mladih naučnika – Indonezija – srebrna medalja

I-FEST – Internacionalni naučni sajam – takmičenje istraživačkih radova – Tunis – bronzana medalja

(Rad na oba takmičenja: Uticaj vodenog ekstrakta ploda Aronia melanocarpa na antibakterijske funkcije makrofaga)

Nada Matejić

V beogradska gimnazija, I razred

Oblast: 

Životna sredina, 2 medalje

Takmičenja: 

IRCYS – Internacionalno takmičenje istraživačkih radova mladih naučnika – Indonezija – bronzana medalja

I-FEST – Internacionalni naučni sajam – takmičenje istraživačkih radova – Tunis – bronzana medalja

(Rad na oba takmičenja: Med – marker zagađenja životne sredine: studija istraživanja slučaja neonikotinoida)

Ognjen Srzentić

OŠ Ruđer Bošković, VIII razred 

Oblast: 

Životna sredina, 2 medalje

Takmičenja: 

IRCYS – Internacionalno takmičenje istraživačkih radova mladih naučnika – Indonezija – bronzana medalja

I-FEST – Internacionalni naučni sajam – takmičenje istraživačkih radova – Tunis – bronzana medalja

(Rad na oba takmičenja: Uticaj pesticida u medu)

Ljiljana Konjević

Matematička gimnazija, I razred 

Oblast: 

Fizika, 2 medalje

Takmičenja: 

IRCYS – Internacionalno takmičenje istraživačkih radova mladih naučnika – Indonezija – bronzana medalja

I-FEST – Internacionalni naučni sajam – takmičenje istraživačkih radova – Tunis – srebrna medalja

(Rad na oba takmičenja: Klasični i savremeni pristupi i njihova primena zasnovana na zakonima/modelima optike i numerička podrška (Broj likova kod ravnih ogledala))

Milica Milosavljević

VI beogradska gimnazija, III razred

Oblast: 

Matematika, 1 medalja

Takmičenja: 

I-FEST – Internacionalni naučni sajam – takmičenje istraživačkih radova – Tunis – bronzana medalja (Rad: The poem of cubic equation)

Natalija Dabić

Gimnazija Inđija, II razred

Oblast: 

Ruski jezik, 1 medalja

Takmičenja: 

Međunarodno takmičenje iz ruskog jezika – zlatna medalja

Jana Dragović

Gimnazija u Kuršumliji, IV razred

Oblast: 

Informatika (Tehnologija), 1 medalja

Takmičenja: 

Svetska olimpijada inovativnih naučno-istraživačkih radova (World Innovative Science Project Olympiad) – zlatna medalja (Rad: Softver za prepoznavanje otpada koji nije za reciklažu)

Milan Mirčić

Gimnazija Mladenovac, I razred

Oblast: 

Informatika (Tehnologija), 1 medalja

Takmičenja: 

Svetska olimpijada inovativnih naučno-istraživačkih radova (World Innovative Science Project Olympiad) – srebrna medalja (Rad: Aplikacija za prepoznavanje gitarskih akorda)

Jovan Marković

Gimnazija Kruševac, IV razred

Oblast: 

Hemija, 1 medalja

Takmičenja: 

Međunarodna hemijska olimpijada – srebrna medalja

Iva Minić

XIV beogradska gimnazija, III razred

Oblast: 

Biologija i Istorija, 1 medalja i specijalna nagrada

Takmičenja: 

BUCA IMSEF – Međunarodno takmičenje istraživačkih radova mladih naučnika – prirodne nauke (Biologija) – srebrna medalja (Rad: Eko-konceptom do bioaktivnih boja karotenoida)

ICYSS –  Internacionalna konferencija mladih naučnika – društvene nauke (Istorija) – specijalna nagrada (Rad: Jedinstveni vinovod cara Dušana Silnog)

Autor teksta: Miloš Pešić

Milos Pesic